BLOG /Gimnazjum im. bł. ks. Jana Balickiego w Wyszatycach

RSS

Przepis na sukces.

27.01.2017

Wizyta u lokalnego przedsiębiorcy Pana Zbigniewa Bednarczyka w firmie "Mr. bróg". Na początek, powitanie jakiego się nie spodziewaliśmy. Szef firmy zaskoczył nas swoją oryginalalnością i serdecznością. Po krótkim powitaniu zaprosił nas do zwiedzenia zakładu, gdzie poznaliśmy wszystkie etapy tworzenia fajek. Kolejnym etapem było obejrzenie kolekcji Pana Zbigniewa- wszyscy z zachwytem podziwialiśmy wytwory naszego artysty. Podczas pogadanki właściciel firmy zdradził nam przepis na sukces:                                                                                   Przepis na syukces/ tylko dla wtajemniczonych/ *ogromna ilość zaangażowania *niesamowicie dużo pracy * odpowiedni ludzie *odrobina szczęścia * "coś" co sprawia, że inni nas zauważą.       Już po pierwszej części projektu. Serdecznie dziękujemy Europejskiemu Funduszowi Rozwoju Wsi Polskiej i naszym opiekunom. Dzięki Wam poszerzyliśmy nasze horyzonty i uwierzyliśmy w swoje możliwości.                              DZIĘKUJEMY!!!        

Zobacz więcej

Tajemnice banku.

26.01.2017

Poznaliśmy sekrety i historię banku i bankowości. Zdumiewające okazało się to,że banki działają od starożytności i kiedyś bankierzy byli bogatsi od władców. Podczas prezentacji poznaliśmy nowoczesne technologie wykorzystywane w bankowości. Najbardziej pouczające było dla nas praktyczne zastosowanie i wykorzystanie aplikacji mobilnej PeoPay. Po zakończonym wykładzie nadeszła pora na quiz i nagrody dla szczęśliwych zwycięzców. Dziś udało nam się zdobyć umiejętność identyfikowania autentyczności banknotów. Dla odkrywców ekonomii i przedsiębiorczości ten dzień był wyjątkowy.

Zobacz więcej

B jak barter, bank, budżet, banknoty

25.01.2017

 Wymiana towarów - dziś uświadomiliśmy sobie, że nie było to takie łatwe. Dzięki temu wiemy, że pieniądze ułatwiają życie.  Płatności bezgotówkowe, oszczędności, prowizje, kredyty, pożyczki, lokaty nie mają już dla nas żadnych tajemnic. Doskonale potrafimy je rozróżniać i mamy nadzieję, że ułatwią nam załatwienie formalności w banku. PAMIĘTAJMY O CZYTANIU UMÓW! - nie wszystko jest takie kolorowe jak się wydaje. Podczas prezentacji scenek z banku zauważyiśmy, że nasz kolega szczególnie odnalazł się w roli pracownika banku.  Uzgodnienie budżetu domowego to trudny orzech do zgryzienia, ale my już wiemy jak sobie z tym poradzić i co zrobić z oszczędnościami, aby nie leżały w skarpecie.  Dzień trzeci to kolejne wyzwania. Jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia.

Zobacz więcej

Dzień drugi- ciężka praca!

24.01.2017

Dzisiejszego dnia zostaliśmy właścicielami fabryki książek ( ,,Czytpol'', ,,Good Book'', ,,Tysiąc Stron'' ). Następnie zabraliśmy się za produkcję zabawek takich jak ,,Auto Marzeń'' , ,,Smerfon'' i ,,Dog Arthur'', a później  je zareklamowaliśmy. Kolejnym zadaniem było zaprojektowanie biznesplanu. Nie było to takie łatwe- ale daliśmy radę :D CZEKAMY NA KOLEJNE WYZWANIA!!!

Zobacz więcej

NA WŁASNE KONTO - START!!!

23.01.2017

 Dzisiejszego dnia stworzyliśmy projektowy rynek: * Udoskonalaliśmy umiejętności targowania, * Liczyliśmy zyski i straty, * Poznaliśmy pojęcia takie jak: wolny rynek, konkurencja, podaż i popyt. Na zajęciach doskonaliliśmy pracę w grupach (wyłonili się liderzy), poznaliśmy swoje mocne strony, zastanwialiśmy się nad naszą przyszłością zawodową i przy okazji świetnie się bawiliśmy w miłej atmosferze. JUŻ NIE MOŻEMY DOCZEKAĆ SIĘ NASTĘPNEGO DNIA!

Zobacz więcej