BLOG /Gimnazjum im. Marszałka J. Piłsudskiego w Stradunach

RSS

Ostatni dzień ;(

27.01.2017

W dniu dzisiejszym uczniowie musieli wczuć się w role firm produkujących zabawki. Oj działo się wówczas - walka trwała do samego końca. Następnie każda z grup zamieniła się w rodzinę, która miała zrealizować określony budżet i przedstawić go na samym końcu. Pani Magda przedstawiła uczniom portale, dzięki którym mogą oni poszerzyć swoją wiedzę ekonomiczną oraz zacząć już teraz - poszukiwać pracy i pracodawcy. Dziękuję Wam za wytrwałość, a Pani Magdzie za pomoc :)

Zobacz więcej

Wizyta u przedsiębiorcy

27.01.2017

Wczoraj mieliśmy wielką przyjemność gościć w Szkole Językowej Potapczyk Pana Kazimierza Potapczyka. Pan Kazimierz przedstawił nam zasady fuknjonowania własnej działalności  gospodarczej, ukazał zarówno plusy jak i minusy oraz oprowadził nas po swojej firmie. Ponadto poznaliśmy zasady gry w Barter oraz moglismy sobie wyobrazić życie bez pieniędzy. Następnym elementem projektu były pojęcia związane z ekonomią i ułożenie z nich krzyżówki.

Zobacz więcej

Fabryka książek

25.01.2017

ufff - kartki latały po całej klasie. dziś to się działo - dzieciaki szalały podczas gry "Fabryka książek". Nauczyły się co wpływa na produktywność, zysk i stratę. Następnie mówiliśmy o pieniądzu o jego funkcji i graliśmy w grę " Barter". Moje dzieciaki są najlepsze na  świecie

Zobacz więcej

Wizyta w Banku PKO S.A. w Ełku

24.01.2017

W dniu dzisiejszym zajęliśmy sie Bankiem Centralnym, jego rolą i zadaniami. Po kilku wykonanych zadaniach uczniowie wraz z n-lką Panią Anią i studentką Panią MAgdą pojechali do Banku PKO S.A. w Ełku na ul. Słowackiego 16. Zostaliśmy przyjęci bardzo miło i w profesjonalny sposób. Przedstawiono króką historię bankowości, pokazano nam aplikacje bankowe oraz na koniec był krótki teścik. Najlepiej bo 100%  poprawnych odpowiedzi uzyskała Ola Żyłowska, następnie był Błażej Dawidowski i Dominika Krupa - Gratuluję :)

Zobacz więcej

Ale emocje !!!

23.01.2017

Dziś pierwszy dzień starcia dzieci z ekonomią :) cóż to były za emocje, cóż za walka... było super:) Ambicje dzieciaków przerosły moje oczekiwania, a pomoc ze strony Pani Magdy była nieodzownym elementem dzisiejszego dnia.

Zobacz więcej