BLOG /Gimnazjum im. Unii Europejskiej w Lutomi Dolnej

RSS

V Dzień projektu! Oszczędzamy i inwestujemy! :)

17.02.2017

Cześć! :) Dzisiaj niestety ostatni dzień projektu :( Zaczeliśmy od wczorajszych krzyżówek, które ułożyli dla nas rówieśnicy. Następnie układaliśmy budżet domowy. Już wiemy, że nasi rodzice nie robią wcale łatwej pracy z planowaniem całego miesiąca! Redukowaliśmy koszty tak żeby osiągnąć nadwyżki i staraliśmy się inwestować produkty bankowe, które poznaliśmy podczas wizyty w banku :) Na koniec graliśmy w Eurobiznes na rozluźnienie po intensywnym tygodnu zajęć.   A co powiedzą nam sami uczestnicy projektu: "Czas spędzony na zajęciah to był naprawdę dobrze spędzonny czas. Spędzilismy ze sobą dużo czasu. Zajęcia były bardzo ciekawe i wiele się nauczyłam. Szkoda, że już koniec." ~Natalia S. "Szkoda, że projekt się kończy. Była bardzo fajna atmosfera i dużo się nauczylismy poprzez zabawę." ~Natalia W. "Oglądaliśmy filmiki z pojęciami ekonomicznymi. Czs spędzony był ciekawie. Dużo można było się dowiedzieć." ~Martyna K. "Projekt Na własne konot bardz mi się podobał. Nauczyłam się wiele nowych pojęc poprzez gry i zabay oraz panowała miła atmosfera" ~Zuzanna P. "Przez 5 dni chodzilismy na własne kont. Najbardziej podobał mi ię środa jak byiśmy w banku i dostalismy upominki. Wszystkie dni były bardzo fajne i się fajnie pracowało w grupach. Było OK!" ~Kornel K. "Zajęcia przez cały tydzień bardzo mi się podobały. Przez cały…

Zobacz więcej

IV Dzień projektu. Rozwijamy fabrykę książek! :)

16.02.2017

Cześć! :D Dzisiejszy dzień rozpoczeliśmy od poznania funkcjonowania firmy produkcyjnej. Na chwile zamieniliśmy się w grupach na mini fabryki książek. Rywalizowaliśmy o najmniejsze koszty wytworzenia ksiązek, ich jakość oraz ilość. Rozwineliśmy pojęcia bankowe. Już wiemy co to jest kredyt i lokata. Wiemy czym zajmuje się bank oraz jakie są jego funkcje i zadania! Następnie tworzyliśmy krzyżowki dla swoich kolegów i koleżanek, które będziemy rozwiązywać już jutro! :) Co o tym dniu powiedzą nam uczestnicy: "Zajecia rozpoczeły się od fabryki ksiązek. Była to ciekawa zabawa. Interesujące były też pojęcia dotyczące banku." ~Ania N. "Dzisiaj na zajęciach mielismy ciekawe zabawy jak na przykład fabryka ksiązek. Robilismy też plakaty ze skojarzeniami do banku." ~Emil W. "W dniu dzisiejszym bardzo podobało mi się gra w produkcje ksiązek. Zmiejszanie ilości pracowników pokazało nam, że można dzieki temu uniknąć dodatkowych kosztów. Na zajeicach zawsze też panuje miła atmosfera!" ~Karolina G. "Było epicko bawiliśmy się w fabryke ksiązek i mape skojarzeń. Pojecia bank i układalismy pojecia" ~Kamil U. "Na zajęciach była zabawa fabryka ksiązek. Bardzo spodobało mi się ta gra. Moja grupa zdobyła 6pkt!" ~Emilia S.   Ciekawie czego dowiemy się już jutro! :)

Zobacz więcej

III Dzień projektu, wizyta w banku Pekao w Świdnicy!

15.02.2017

Cześć! Dziś przy wyjątkowo pięknej pogodzie mielismy przyjemność odwiedzić w samym centrum Świdnicy bank Pekao. Zostały nam przedstawione wszystkie najciekawsze zagadnienia bankowe oraz zobaczyliśmy jak działa bank od strony pracowników. Zostaliśmy opowadzeni po całej jednostce i mogliśmy wypytać o wszystkie interesujące nas tematy.   A co o tym dniu mówią sami uczestnicy: "Dzisiejszy dzień był bardzo ciekawy. Wizyta w banku była fajna i dużo można było się doweidzieć. Na koniec dostaliśmy fajne prezenty" ~Martyna K. "Podobało mi się robienie plakatów w grupach. Dużo się nauczyłam i była świetna atmosfera i super zabawa" ~Ńatalia W. "Dzisiaj podobało mi się w banku, dowiedzieliśmy się jak założyć konto. Była ładna pogoa i było bardzo fajnie. Dostalismy upominki z banku" ~Kornel K. "Dzisiaj byliśmy w banku i dowiedzieliśmy się, ze możemy założyć karte w banku. Graliśmy w barter i było bardzo super!" ~Julia S. "Dnia dzisiejszego odbyła się wycieczka do banku gdzie pracownicy dali nam wiele do zrozumienia. Zagraliśmy w cudowną gre i robilismy plakaty o róznych cechac, funkcjach oraz historii pieniądza." ~Sandra G.   Ciekawie czego dowiemy się jutro! :)

Zobacz więcej

II Dzień projektu, tym razem wizyta u przedsiębiorcy... :)

14.02.2017

Dzisiejszy dzień mieliśmy okazje zacząć od wizyty u lokalnego przedsiębiorcy. Wyruszylismy autobusem spod szkoły by udać się do firmy Dabro-Bau w Opoczce, która zajmuje sie budowaniem obiektów sportowych i między innymi wykonała boisko przy naszym gimazjum. Na miejscu uzyskalismy odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania, oraz moglismy wykorzystać wiedze z dnia poprzedniego w praktyce :) "Dzisiaj odwiedzlismy w opoczce przedsiębiorcę, który prowadzi firmę Dobrobau. Zaprosił nas do środka i opowiedział bardzo ciekawe rzeczy. Moim zdaniem wiele się naczyliśmy, na koniec robilismy zdjęcia i poszlismy poglądać jedno z boisk, które na codzien wykonuje firma. Z miłą chęcią wróciłabym tam jeszcze raz i posłuchała wszystkiego od nowa" ~Maliwna T. "Dziś pojechalismy do firmy Dabro-bau gdzie przedsiębiorca opowiedział nam o swojej pracy i kwalifikacji swoich pracowników, każdego dnia mamy poczęstunek. Przy zadaniach bardzo pomagał nam student Jarosław" ~Sandra G. "Dzisiaj odwiedzilśmy przedsiębiorcę, który jest kierownikiem w firmie dabrobau. Było bardzo fajnie dowiedzielśmy się wielu ciekawych rzeczy. Zrobilsmy sobie pamiątkowe zdjęcie i przedsiębiorca pokazał nam orlik, który został zbudowany przez tą firme" ~Natalia W. "Dzisiaj byliśmy w firmie budowalnej. Robilismy plakaty o przedsiębiorstwach. Bardzo mi się podobało, są to super zajęcia i miło spędzony czas" ~Julia S.   Ciekawie czego dowiemy się na jutrzejszych zajęciach...…

Zobacz więcej

I Dzień projektu w Gimnazjum w Lutomi Dolnej!

14.02.2017

Poniedziałek 13.02.2017 cudowne ferie :) Projekt ekonomiczny "Na własne konto" z ekonomią na TY. Wiemy już jak sprzedaje się jabłka na wolnym rynku i co oznaczają pojęcia ekonomiczne jak: popyt, podaż, cena, konkurencja i przedsiębiorca. Doświadczamy tego na własnej skórze w wielu ciekawych zajęciach praktycznych! :) Najlepiej wrażenia z zajęć zobrazują nam sami uczestnicy projektu: "Było bardzo fajnie, oglądalismy film edukacjny i projektowaliśmy plakaty z nowo poznanmi terminami i sprzedawaliśmy jabłka. Jest z nami fajny student Jarek i Pani prowadząca Edyta" ~Kamil U. "Bardzo mi się podobało... Na początku gralismy w rynek jabłek- wszyscy świetnie się bawili. Pózniej oglądaliśmy kilka filmów, dzięki którym poznalismy znaczenie wielu terminów m.in Podaż i popyt. Rozmawiialismy o cechach dobrego przedsiębiorcy i roblismy plakaty dotyczące róznych określeń. ~Kinga P. "Zajęcia na własne konto zaczeliśmy zabawą rynek jabłek. Robiliśmy także plaktay. Nasza grupa miała za zadanie zrobić plakat "Cena równowagi" Projekt bardzo mi się spodobał!" Ęmila S. "Cieszę się, że jestem w projekcie na własne konto, ponieważ nie będę się nudził. Na zajęciach jest miła atmosfera" ~Kamil K. Ciekawie co ciekawego będziemy robić jutro... :)

Zobacz więcej