BLOG /Gimnazjum Publinczne im. Jana Pawła II w Suścu

RSS

Dla nas to nie koniec ... to nowy początek :)

28.03.2017

Dzisiaj zakończyliśmy nasze zajęcia:( Ukończyliśmy naszą prezentację, nad którą pracowaliśmy przez te kilka tygodni podczas których rozwijaliśmy swoją wyobraźnię, zdobywaliśmy nowe informacje oraz nauczyliśmy się układać biznesplany. Nakręciliśmy wspólnie film dla inwestora ... mięliśmy przy tym dużo zabawy. Dziękujemy osobom, które nas wspierały, pomagały oraz doradzali nam w tych paru tygodniach ciężkiej pracy. Niektórym może się wydawać, że to była zwykła, niezwykle prosta zabawa, z którą sami uporaliby się w ciągu paru godzin. Niestety tak nie jest. Udało nam się to ostatecznie zakończyć dzięki niezastąpionej pani Patrycji, na której pomoc mogliśmy liczyć w każdej sytuacji. W razie potrzeby nam doradzała, podpowiadała i poprawiała. PS. Dziękujemy pani Patrycji za mile spędzony czas, który dzięki niej spędziliśmy w gronie przyjaciół, a nie przed ekranami komputerów, telewizorów czy telefonów:)

Zobacz więcej

Już widzimy metę :)

18.03.2017

Wczorajsze zajęcia były wyjątkowe:) Odwiedziła nas p. Agnieszka Hałasa, która pomogła nam w naszym biznesplanie. Powiedziała nam, co powinniśmy dodać, a co zmienić. Dzięki jej podpowiedziom i uwagom poszliśmy o duży krok do przodu i wiemy już jakie szanse mamy na przekształcenie naszego biznesplanu w prawdziwy biznes:) Wszystkie nasze wątpliwości zostały rozwiane i mamy nadzieję, że już nie powrócą. Razem z naszą prowadzącą- p. Patrycją, wprowadziliśmy zmiany oraz dodaliśmy nowe rzeczy do naszej prezentacji. Ps. Dziękujemy p. Agnieszce za poświęcony dla nas czas oraz za wszystkie informacje, z którymi nas zapoznała:) Pozdrawiam ciepło, niezawodna Aleksandra Łasocha:)

Zobacz więcej

Ufff ... jest coraz bliżej :)

11.03.2017

To był niezwykły dzień:) Zrobiliśmy kolejny krok w stronę naszego biznesplanu. Bardziej go udoskonaliliśmy. Dzisiaj podzieliliśmy się na kilka małych grup, w których jak zwykle pojawiło się mnóstwo nowych pomysłów dotyczących naszego biznesu. Jak się potem okazało wszystkie były strzałem w dziesiątkę. Dzisiejszym zajęciom towarzyszyła miła atmosfera w doborowym towarzystwie, a dodatkowo zdobyliśmy wiele nowych wiadomości :) PS. Dziś wykorzystaliśmy wiedzę zdobytą drugiego dnia naszych zajęć na feriach ... przypadek ?! :) Pozdrawiam wiosennie, Aleksandra Łasocha :)  

Zobacz więcej

Strzał w dziesiątkę!

24.02.2017

Cześć! To znowu my:) Po raz kolejny wykazaliśmy się kreatywnością i masą świetnych pomysłów. Okazało się, że dzięki nim jesteśmy już bardzo blisko naszego planu na biznes, więc WYCZEKUJCIE! (Reszta to tajemnica, cii.. Doceniając to, co już mamy w malowniczym Suścu zasypaliśmy naszą "przewodniczkę po świecie ekonomii"- Panią Patrycję, mnóstwem ciekawych propozycji dotyczących tego, co chcielibyśmy dodać bądź zmienić w naszej małej ojczyźnie. Przelewając myśli na papier wzięliśmy pod uwagę dzieci, młodzież i starszych.( Dla każdego coś miłego!! :)Urodziło się w naszych głowach setki pomysłów, każdy równie dobry. Mamy nadzieję, że w przyszłości niektórzy z nas wcielą te plany w życie myśląc, że projekt "NA WŁASNE KONTO" nam w tym pomógł. Do zobaczenia za tydzień! Pozdrawiam ciepło, Kinga Leńczuk :)

Zobacz więcej

Długo nas nie było ...

16.02.2017

Dwa tygodnie zleciało jak jeden dzień :) ale o ekonomi nie zapomnieliśmy !!!! Okazuje sie, że to nie tylko prawa i zależności...  bo ważna jest też kreatywność! Aaallee.... jak ulepszać rzeczy już doskonałe?  Dowiedzieliśmy się dzisiaj, że pomysłowość jest naszą mocną stroną, stąd ulepszanie roweru, autobusu czy też wędki  było dla nas pestką! :) Stworzyliśmy takie cuda, że najwięksi producenci  będą  zabiegać o nasze pomysły!  Czujemy, że zdecydowanie zwiększy sie po tym popyt  i podaż na rynku!  Bo kto by nie kupił ? autobusu z podziemiem gdzie smacznie można uciąć sobie drzemkę,  roweru z panelem słonecznym, bo przecież wszyscy chcemy być eko czy też wędki wykrywającej największe ławice ryb . Coś czujemy, że jesteśmy blisko swojego pomysłu na biznes :)  

Zobacz więcej

Nam podobało się ...

30.01.2017

W naszej grupie zdecydowanie dominowała zabawa ... na to wychodzi, że ekonomia nie jest wcale tak straszna i trudna! :) Wszystkim podobały się nowe aktywności, choć nie zawsze poznawane pojęcia były dla nas łatwe i zrozumiałe. W ich zrozumieniu pomagał nam: rynek jabłek, fabryka książek, produkcja zabawek, barter oraz wiele innych ciekawych zajęć. My to zapamiętamy najbardziej :)

Zobacz więcej

Wisienka na torcie ;D

27.01.2017

Tego ostatniego dnia zajęć odwiedziliśmy bank komercyjny Pekao, którego pracownicy wprowadzili nas w nieznaną nam jak dotąd historię banków oraz wynalazków, które zmieniły świat. Mieliśmy okazję poznać historię telefonów i komputerów sprzed kilkunastu i kilkuset lat. Dzisiejsze telefony są lekkie jak piórko, ciekawe czy popyt na pierwszy telefon Ericssona byłyby teraz tak duży? przecież ważył ok. 40 kg i był wielkości walizki :) Niesamowite jest to, jak wiele rzeczy uległo zmianie i innowacji! Okazało się też, że jesteśmy pokoleniem mobilnym. W sumie wszystko się zgadza, ponieważ nie było wśród nas osoby bez Smartfona i bez dostępu do Internetu! Dziś już wiemy czym jest bankowość mobilna, że każdy w swoim telefonie może mieć zainstalowaną aplikację z dostępem do swojego konta bankowego i dokonywać transakcji płatniczych....ciekawe czy pozwolą nam na to nasze finanse? :)  Serdecznie dziękujemy pracownikom Banku Pekao SA. I Odział w Tomaszowie Lubelskim za ciekawą prezentacje, wspólne zwiedzanie banku, rozmowy z ciekawymi ludźmi oraz wspaniałe upominki i nagrody za bezbłędne rozwiązanie quizu :), sprawdzającego nasze aktywne słuchanie. Głód wiedzy został zaspokojony! Wszyscy ciężko pracowaliśmy przez pięć dni, dlatego na zakończenie naszych zajęć "feryjnych" udaliśmy się na pyszną pizze :) mnia ....;p  Smaczny posiłek umilił nam test na zakończenie ... mamy…

Zobacz więcej

Ekonomia kołem się toczy :)

27.01.2017

Pod koniec zajęć OGARNELIŚMY! że to wszystko jest ze sobą powiązane :) Wspólna praca podczas wykonywania projektów wprowadziła nas w świat ekonomii, który okazał się nam bardzo bliski. Wiemy dziś, że jako konsumenci powinna nas cieszyć konkurencja na rynku, ponieważ spadek cen wyzwala w nas zwierzęce instynkty - prawo popytu i podaży:) Okazało się, że jak skutecznie podzielimy swoją pracę to jesteśmy w stanie szybciej osiągnąć sukces .... i ZYSKAĆ! A przy najbliższym wyjeździe do  "miasta" odwiedzamy bank i zakładamy konto dla młodzieży:) Wczoraj nie było cappuccino, dlatego dzisiaj byliśmy na pizzy, a od poniedziałku zaciskamy pasa i OSZCZĘDZAMY! (na kolejny wyjazd, ale tym razem do stolicy po nagrody!:)   PS. Pozdrawiamy gorąco z Suśca (temperatura na dworze - 20 ⁰C:)

Zobacz więcej

Oszczędzanie to dobre rozwiązanie!:)

26.01.2017

Od dzisiaj świnka skarbonka straciła swoją wartość! Wiemy już, że są lepsze sposoby oszczędzania swoich zasobów finansowych lecz obawiamy się, że nasze oszczędności są jeszcze niewystarczające aby umieścić je na lokacie. Dowiedzieliśmy się, że zarządzanie swoimi dochodami wcale nie jest takie łatwe i aby osiągnąć nadwyżkę budżetową trzeba się nieźle wygimnastykować. Ciekawe czy w przyszłości unikniemy deficytów w naszych portfelach? :) Na szczęście wiemy również o kredytach!!! :D

Zobacz więcej

Miejcie się na baczności :)

26.01.2017

Codziennie podczas zajęć zaglądamy na stronę internetową NA WŁASNE KONTO i "podglądamy" naszą konkurencję :) Mamy nadzieję, że Wy też bawicie się tak dobrze jak my!!!                                                                                                         Pozdrawiamy serdecznie gimnazjaliści z Suśca:)

Zobacz więcej

"Pieniądze szczęścia nie dają "

25.01.2017

Początkowo po dzisiejszych zajęciach mieliśmy co do tego powiedzenia pewne wątpliwości, ponieważ wymiana barterowa wysiliła nasze szare komórki znaczenie bardziej niż transakcje pieniężne. Okazało się, że w dzisiejszych czasach pieniądz pełni wiele ważnych funkcji, jest też środkiem ułatwiającym ludziom codzienne funkcjonowanie.  Wiemy już jakie mamy możliwości oraz jakie są szanse i zagrożenia związane z wydawaniem i oszczędzaniem naszych pieniędzy. Ciekawe czego nowego dowiemy się podczas piątkowej wizyty w banku?    Mimo wszystko uważamy, że nie wszystko jesteśmy wstanie kupić, ponieważ nikt nam nie płaci za udział w zajęciach, a ubaw mamy po pachy !!! :)  

Zobacz więcej

My już mamy pomysł na biznes :)

25.01.2017

Aby uzyskać zysk często ponosiliśmy straty. Okazało się również, że ważny jest podział pracy oraz wydajność pracownika. Pracując w fabryce książek uświadomiliśmy sobie, że istotne dla rozwoju przedsiębiorstwa jest poznanie mocnych stron pracownika, ponieważ gwarantuje to lepszą wydajność zakładu. Kto by pomyślał, że są wśród nas profesjonaliści w przedzieraniu kartek, szybkim pisaniu pod presją czasu oraz perfekcyjnym spinaniu kartek :D Wykazaliśmy się również aktywnością i wyjątkową kreatywnością w tworzeniu zabawek. Powstała firma Chrumki, która wyprodukowała świnkę popke oferując dodatkowo worek zimnioków, mieliśmy również niezatapialnego Titanica, a jego hasło brzmiało " z nami nie utoniesz". Dodatkowo powstała nowa marka telefonów ATRUSKAWKA, która okazała się hitem na dzisiejszym rynku. Jej dużą konkurencją była Fisiamisia, która swoim urokiem oczarowała konsumentów.....<3  

Zobacz więcej

Mądrości ludowe głoszą, że nie rozwija się ten kto nie idzie do przodu!

24.01.2017

Dziś mieliśmy okazję przekonać sie o tym podczas nietypowego spotkania z Panią Lucyną i  Panem Bogdanem Kozyrą, właścicielami Pensjonatu Sosnowe Zacisze w Suścu. Jak się okazało prowadzenie własnej działalności gospodarczej nie jest wcale takie łatwe! Mimo wielu sukcesów, świetnych pomysłów oraz wielkiej motywacji do działania współczesny przedsiębiorca spotyka się z wieloma trudnościami. Musi więc być osobą pewną siebie i swoich pomysłów, konsekwentną oraz kreatywną. Każdy biznes musi mieć też solidne podstawy i odpowiadać na zapotrzebowanie rynku - czy możemy nazwać to popytem na usługę? :) Dowiedzieliśmy się, że ważna jest też konkurencja, która dla Państwa Kozyra jest motywatorem do rozwoju własnej działalności. Mamy nadzieję, że zdobyte informacje na dzisiejszym spotkaniu będą dla nas inspiracją do dalszej pracy. Serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy wszystkich pracowników Sosnowego Zacisza <3 , a turystom odwiedzającym Susiec życzymy udanego pobytu:)   

Zobacz więcej

W Suścu był popyt na cappuccino:)

23.01.2017

W dniu dzisiejszym rozłożyliśmy pojęcia ekonomiczne na łopatki. Okazało się, że każdy z nas ma coś w sobie z przedsiębiorczości. Rynek jabłek udowodnił nam, że potrafimy osiągnąć zysk, bo każdy z nas mimo straty oraz konkurencji rynkowej  wyszedł na plus. Na własnej skórze przekonaliśmy się czym jest popyt, o czym świadczy szybkie zniknięcie cappuccina o smaku czekoladowym z naszego stolika kawowego. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że na jutrzejsze zajęcia potrzebujemy więcej cappuccina oraz cukru. Ciekawe czy wzrośnie podaż w naszym pobliskim sklepie?;) Na zakończenie zajęć poznaliśmy nasze zainteresowania zawodowe oraz zapotrzebowanie na nie na rynku pracy. Bardzo miłym akcentem była zabawa "co o mnie myślisz kolego:)", gdzie dowiedzieliśmy się co o nas dobrego myślą nasi rówieśnicy. Ciekawe co nas czeka jutro? Do zobaczenia :)  

Zobacz więcej