BLOG /Gimnazjum w Serokomli

RSS

To już koniec naszej przygody.. :)

15.03.2017

Nadszedł czas, aby zakończyć nasz wspaniały projekt. Było naprawdę super. Te wszystkie zadania, ciekawostki, wycieczki, przygody...Uważam, że ten czas spędziliśmy rewelacyjnie. Wszyscy jesteśmy w pełni szczęśliwi. Dlaczego? Dlatego, że wiemy co to przedsiębiorczość. Teraz już wiemy jak otworzyć własną firmę i działać tak, aby miała jak największe zyski. Jesteśmy pewni, że to wszystko kiedyś w życiu nam się napewno przyda. Razem dotarliśmy do końca. Coś się kończy, aby coś mogło się zacząć :) Jesteśmy wszyscy bardzo z siebie dumni. Dziękujemy wszystkim, którzy włożyli swój wysiłek i poświęcili dla nas czas. Dzięki temu jesteśmy w dobrej drodze na przyszłość :) Dziękujemy! ! :)

Zobacz więcej

"Drugi etap projektu rozpoczęty"

25.02.2017

Rozpoczęliśmy kolejny etap projektu "Na własne konto". Wszyscy w pełni radości wróciliśmy do zajęć. Opowiadaliśmy sobie jak ulepszyć świat oraz jak poprawić sposób działania wybranych przedmiotów np. jakość. Nasze zadania traktujemy troszkę jak zabawę, ale dzięki temu najwięcej i najłatwiej się uczymy. Wyobraziliśmy sobie wiele rzeczy np. " Co by było, gdyby zakazano używania Facebooka w naszym kraju?" W sumie trudny dość temat dla naszej młodzieży, ale to wszystko po to, aby myśleć jak najwięcej  o ulepszeniu świata...Ktoś w przyszłości mógłby np.Stworzyć kawiarnię, gdzie ludzie tam by się mogli spotykać. Nie tylko przez internet. Ten temat jest dość długiego przemyślenia, ale bardzo warty. Naszym celem było zrozumieć jak najwięcej o ulepszeniu świata. Nie oszukujmy się..To też jest bardzo ważne. Kilka zadań bardzo chętnie zrobiliśmy, porozmawialiśmy sobie aż doszliśmy do końca zajęć. Wyszliśmy z klasy z uśmiechem na twarzach i oby tak było po kolejnych zajęciach. 

Zobacz więcej

"Na własne konto" - Dzień Piąty

20.01.2017

Nasz wspaniały projekt dobiegł końca. Dobrze, że to dopiero koniec pierwszego etapu, ponieważ bardzo miło nam się pracowało razem. Kolejne etapy miejmy nadzieję, że bedą takie same. Ostatnich pięciu dni napewno nie zmarnowaliśmy na marne. Niby to dopiero pierwszy etap, a już jak dużo się wszyscy nauczyliśmy i doświadczyliśmy wielu ciekawych rzeczy. Odwiedziny w telewizji, banku oraz w firmie FEROMEDIA. Tyle wspaniałych rzeczy. Dziś jak prawie codziennie robiliśmy wspaniałe zadania, a pod końcem zajęć napisaliśmy test sprawdzający, jaką wiedzę uzyskaliśmy przez te 5 dni. Grupa jest zadowolona i to jest najważniejsze. Z niecierpliwością czekamy na kolejny etap.

Zobacz więcej

"Na własne konto" - Dzień Czwarty

19.01.2017

Dziś już u siebie mogliśmy swobodnie pracować na swoim miejscu. Uczyć się jak najwięcej  z wysłuchanych informacji i się cieszyć. To już przedostatni dzień naszego spotkania grupowego w naszej szkole. Nie ukrywamy, że bardzo chętnie przychodzimy na realizację projektu, będzie nam tego brakować. Wiele zabaw nas dziś spotkało, dosyć ciekawych i wciągających.  - Produkowaliśmy książki. - Projektowaliśmy zabawki. - Bardzo dużo się dowiedzieliśmy na temat prowadzeniu własnej firmy. Dzisiejszy dzień również był taki rywalizujący dla uczestników, każdy chciał swą pracę przedstawić w jak najlepszy sposób. Wyniki z testu sprawdzającego, którego pisaliśmy w banku, zostały dzisiaj rozstrzygnięte. Nie było żadnej smutnej minki, ponieważ wszyscy otrzymaliśmy Certyfikaty.  Dzień jak zawsze pozytywnie zakończony.

Zobacz więcej

"Na własne konto" - Dzień Trzeci

18.01.2017

Dziś wybraliśmy się do banku PEKAO w Łukowie.  Jak zawsze było ciekawie i nie zabrakło miłej atmosfery. Większość osób się zainspirowała informacjami, które nam przekazano. Z dnia na dzień uczymy się coraz więcej, dowiadujemy się coraz więcej a humor na 100%.  W banku zachodzą pewne zmiany np. logo banku, inne informacje oraz zasady po prostu ulegają zmianie bardzo często.  Dowiedzieliśmy się w którym roku i kiedy został wynaleziony telefon, tablet oraz telewizja. Gra " Angry Birds" zdobyła 50 milionów użytkowników zaledwie w 35 dni. I wiele więcej ciekawostek. Rozwiązywaliśmy Quiz na temat wiadomości, których się dowiedzieliśmy w banku. Na rozluźnienie emocji dostaliśmy mały poczęstunek oraz bardzo przydatne dodatki. Ciekawość u nas wygrała i wiele pytań zadaliśmy Pani, która pracuje w banku. Cała grupa bardzo chciała zobaczyć jak wygląd sejf bankowy, lecz to się nie udało.  Na koniec zaproponowano nam abyśmy dołożyli sobie konto oszczędnościowe. Omówione zostały wszystkie warunki i zasady. Myślę, że większość osób z grupy napewno o tym pomyśli.  Dzień uważam za pozytywnie zakończony.

Zobacz więcej

"Na własne konto" - Dzień Drugi

17.01.2017

Dziś nasza grupa miała zaszczyt zawitać w firmie Feromedia. Było bardzo ciekawie. Dowiedzieliśmy się wiele informacji na temat firmy. Wiemy kiedy powstała i w którym roku otworzono jej działalność.  Firma powstała w 2004 r, a jej działanie rozpoczęto w 2008 r. Od założenia firmy rozwijają sieć światłowodów. Ich łącze rozprzestrzenia się coraz dalej na terenie Polski. Dążą do tego, żeby obiegło całą Polskę. Firma ta ma tak dobrą jakość, ponieważ jest podłączona z Siedlcami, a Siedlce z Warszawą.Ta wraz łączy się z Polsatem i Telewizją Polską. Komisja Edukacji Narodowej walczy z tym, aby światłowód podłączyć do szkół, aby uczniowie mogli rozwijać swą wiedzę. Niestety na naszym terenie w gminie Serokomla nie ma jeszcze  swiatłowodów, lecz gdyby zostało wysłane zawiadomienie do Pana wójta, z prośbą. Prawdopodobnie mogli by rozpocząć działanie na terenie gminy Serokomla.  Następnym naszym punktem zwiedzania była telewizja łukowska "Magnes Tv". Następnie zostało nam pokazane jak łączone są dwa przewody przez, które wprowadzany jest światłowód. Dowiedzieliśmy się, że jeżeli taki przewód zostanie rozcięty nie profesjonalnie to światłowód nie dotrze do miejsca docelowego. Chłopcom bardzo się to podobało i z wielkim zaangażowaniem przypatrywali się pracy Pana Tomasza. Pod końcem tej przygody grupa zadawała Pani dyrektor pytania odnośnie firmy i jej…

Zobacz więcej

"Na własne konto" - Dzień Pierwszy

16.01.2017

Pierwszy dzień projektu pozytywnie zakończony! Wszyscy bardzo chętnie braliśmy udział w zadaniach, które nam przydzielono. Z wielkim zaangażowaniem wyrażaliśmy swoją opinię na temat przedsiębiorstw. Największą popularność uzyskało zadanie z przedażą i kupnem jabłek. W tym zadaniu bardzo chętnie ze sobą współpracowaliśmy i panowała niezmieniernie miła atmosfera. Z uwagą słuchaliśmy informacji, które nam przekazywano. Pierwszy dzień projektu był dla nas czymś niesamowitym, pracowaliśmy w zwartych grupach i nie było między nami żadnych nieporozumień.

Zobacz więcej