BLOG /Gimnazjum w Zespole Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie

RSS

W trakcie realizacji projektu...

07.03.2017

Na wtorkowych zajęciach tworzyliśmy slajdy dotyczące naszych pomysłów. Całą grupą świetnie się bawiliśmy podczas pracy :D. Nasza praca jest również trudna, zdarzają się lekkie kłótnie, ale potrafimy dojść po czasie do porozumienia ;). Mamy bardzo bogate wyobraźnie, ale niestety na razie nie możemy ich zdradzać.

Zobacz więcej

Model biznesowy w środowisku lokalnym

22.02.2017

Dokonaliśmy analizy potrzeb rynku w naszej okolicy, a następnie udaliśmy się na poszukiwania terenów nadających się do naszej inwestycji biznesowej. Wykonaliśmy kilka zdjęć oraz filmików i mamy już pewien POMYSŁ ;)

Zobacz więcej

Kolejne plany

17.02.2017

Aby przygotować się do konkursu zrobiliśmy burzę mózgów i zapisywaliśmy swoje pomysły. Wymyśliliśmy dużo planów co do zadania nam przydzielonego :D Na ten czas nasze pomysły udoskonalamy, ale już niedługo będziemy wszystko składać w całość ;) Grupa cały czas pracuje z zaangażowaniem i uśmiechem :)

Zobacz więcej

Uczymy się dalej :)

09.02.2017

Po czwartkowych zajęciach szkolnych pojechaliśmy do Nawry do firmy Handlowo-Usługowej "El-Vat". Dowiedzieliśmy się czym zajmuje się ta fabryka. Zostaliśmy oprowadzeni po wszystkich pomieszczeniach, niektórzy mogli nawet przejechać się podnośnikiem :D Nasz wyjazd krótko trwał, ale zdążyliśmy się wiele nauczyć i dobrze się bawić ;)

Zobacz więcej

Ostatnie Zajęcia

27.01.2017

Na naszym ostatnim spotkaniu odpowiadaliśmy na głupie pytania żeby prowadzący mogli posłuchać naszych ciekawych pomysłów. Podobne zadanie wykonywaliśmy potem. Nasze bujne wyobraźnie wymyśliły fajne i również zabawne rozwiązania na słabe strony różnych rzeczy i dzięki temu tworzyliśmy rzeczy idealne, co prawda są to tylko plany, ale kto wie czy w przyszłości ktoś się nimi nie zainspiruje i nie stworzy idealnych przedmiotów. :D Po krótkiej prezentacji owych rzeczy podsumowaliśmy tygodniowe zajęcia. Tak jak pierwszego dnia wykonaliśmy test wiedzy, który wyszedł znacznie lepiej niż na początku. Na pożegnanie postanowiliśmy zamówić pizzę, aby fajnie wszystko zakończyć. :) Myślę, że każdy z uczestników będzie miło wspominał zajęcia i również pana Jakuba, z którym uczniowie zrobili parę zdjęć ;) 

Zobacz więcej

Nasze zabawki ;)

26.01.2017

Na czwartych zajęciach podsumowaliśmy pobyt w banku rozmową o lokatach, bankowości, rodzajach banków i odpowiedzieliśmy na pytanie ,,Na czym zarabia bank?,,. Naszą kolejną uczącą zabawą była produkcja zabawek. Każda grupa kupowała różne przedmioty codziennego użytku i musiała coś z nich stworzyć. Wszyscy mogli się popisać wyobraźnią. :) Kilka osób prezentowało swoje arcydzieła i musieli przekonać resztę do kupna. Powstała lalka, telefon, samochód i zabawka DIY. Wybraliśmy zwycięzcę patrząc na jakość, koszt, wygląd i zastosowanie. Zabawa wszystkim się podobała, ponieważ mogli sami zadecydować co zrobią :D

Zobacz więcej

Pobyt W Banku

25.01.2017

Trzeciego dnia tworzyliśmy swój biznesplan, który potem przedstawialiśmy. Umieszczaliśmy tam m.in. potrzeby klientów, ryzyko, nasze słabe strony i szacowany koszt. Tematem naszych rozmów była dalej bankowość, wymienialiśmy również cechy pieniądza. Na naszym spotkaniu nie zabrakło również krótkich filmików na temat. Tak jak we wtorek wybraliśmy się na małą wycieczkę tym razem do Iławy. Udaliśmy się do Banku Pekao SA. Zwiedzaliśmy budynek i słuchaliśmy historii o banku i lokatach. Kolejną fajną atrakcją była prezentacja. Dowiedzieliśmy się czegoś o technologii płatności. Musieliśmy się uważnie wsłuchać w to co mówiła nam jedna z pań tam pracujących, ponieważ czekał nas quiz. Na każde pytanie bezbłędnie odpowiadaliśmy całą grupą. Na końcu czekała nas niespodzianka, czyli małe upominki od banku. :) 

Zobacz więcej

Drugie Zajęcia

24.01.2017

We wtorek odbyły się kolejne zajęcia na których dokończyliśmy rozmowę o zawodach. Siedzieliśmy w grupach ustalonych na poprzednich zajęciach, każda grupa była innym wydawnictwem. W parę minut musieliśmy zrobić jak najwięcej "książek" dobrej jakości. Z każdą rundą mieliśmy więcej możliwości takich jak podział osób aby wykonywały konkretną czynność, dokupywanie sprzętu czy zwalnianie pracowników. Walka była zacięta, szczególnie wtedy gdy członkowie innych grup oceniali książki przeciwników. Bawiliśmy się przy tym bardzo dobrze. :D Następnie pojechaliśmy do firmy Lüttgens w Nielbarku. Mogliśmy zobaczyć na czym polega praca w tym zakładzie, zostaliśmy po nim oprowadzeni przez dyrektora firmy, który opowiadał nam historie firmy.  

Zobacz więcej

Pierwszy Dzień Zajęć

23.01.2017

W poniedziałek 23 stycznia 2017 roku o godzinie 8:30 rozpoczęliśmy zajęcia z projektu "Na własne konto". Tematem spotkania była postawa przedsiębiorcza, którą przybliżył nam Jakub, student z Wrocławia, który jest współprowadzącym zajęć. Na samym początku rozwiązywaliśmy indywidualnie test sprawdzający naszą wiedzę, a kolejnym zadaniem była zabawa w sprzedawców i kupców. Sprzedający losowali karteczki z minimalną ceną, za którą mogli sprzedać jabłka, a kupujący z ceną maksymalną za którą mogli je kupić. Wszyscy handlujący zaczęli spacerować po klasie szukając osoby zainteresowanej ich ceną owoców. Uczniowie dobrze bawili się w takiej rywalizacji, dowiedzieli się na czym polega dobry handel. Następnie w grupach wypisywaliśmy jaka jest i co potrafi osoba przedsiębiorcza. Każdy wykonał poprawnie zadanie i przedstawiał to wszystkim zebranym, dzięki temu ćwiczeniu napewno każdy lepiej zapamiętał ten temat. Po krótkiej prezentacji plakatów nadszedł czas na małą przerwę, herbatka i coś słodkiego nikomu przecież nie zaszkodzi ;) Parę minut później oglądaliśmy ciekawe, kilkuminutowe filmiki, które nas zainteresowały. Skończyliśmy seans dyskusją na temat popytu i podaży. Pod koniec zajęć tematem były zawody lecz niestety czas nie pozwolił nam o tym podyskutować.   

Zobacz więcej