BLOG /Gimnazjum w Zespole Szkół w Tryńczy

RSS

Szczęśliwe zakończenie.

03.04.2017

Możemy taki dać tytuł naszego wpisu, bo zdążyliśmy spełnić wymagania konkursowe. Myśmy już w pewnym stopniu wygrali, ponieważ mogliśmy uczestniczyć w programie "Na własne konto". Nagrody dla trzech najlepszych uczniów rozdane i certyfikaty uczestnictwa dla wszystkich. Nasza praca dla nas jest najlepsza, a co na to jury? Teraz pozostało tylko czekać na finał i cieszyć się szczęściem innych.

Zobacz więcej

Model biznesowy

13.03.2017

      Dokonaliśmy analizy wszystkich przedsiębiorstw w naszej gminie, a zeszło nam to bardzo długo i w końcu wybraliśmy swój biznes, który będziemy rozkręcać. Pierwsze jednak musimy napisać model biznesowy, pozyskać inwestorów i ruszamy. 

Zobacz więcej

Adwokaci w biznesie.

25.02.2017

   Nasze kolejne spotkanie mialo na celu zrobić coś z czegoś co w rzeczywistości to jest trudne, a mianowicie  np. "Kolczyki z betonu", "Lampy z bębnów od pralek automatycznych. I tym razem, również nasza wyobraźnia nas nie zawiodła. Wymyśliliśmy tak wspaniałe produkty, że gdyby weszły na rynek, to nie nadążylibyśmy z ich produkcją. Czy te pomysły pomogły nam wymyśleć swój biznes? To się okaże. 

Zobacz więcej

Jesteśmy fachowcami w udoskonalaniu

15.02.2017

   Nasze pierwsze spotkanie po feriach było bardzo ciekawe, ponieważ odkryliśmy w sobie nowy talent, a mianowicie udoskonalanie istniejscych rzeczy. Z naszego "kranu" popłynie woda, czekolada, mleko, a nawet kostki lodu powstaną. Z niego będzie można dzwonić i zabierać go w różne miejsca. A rower będzie wyposażony w przycisk, którym zmniejszymy go, do takich rozmiarów, że można go będzie schować do kieszeni, a gdy zaistnieje potrzeba to znów go powiększyć naciskając ów przycisk. To tylko wybrane udoskonalenia z tych, które zostały wypisane. Powstałe plakaty wzbogaciły naszą gazetkę klasową pt. "Na własne konto". 

Zobacz więcej

Dzielimy się swoimi umiejętnościami artystycznymi i wiedzą z innymi.

30.01.2017

Chcą podzielić się tym co wypracowaliśmy w pierwszym tygodniu ferii w ramach projektu "Na własne konto" wykonaliśmy gazetkę w klasie, która wzbudziła zainteresowanie wśród młodszych koleżanek i kolegów. Dopytywali o szczegóły jej powstania.  

Zobacz więcej

Oszczędzanie i inwestowanie to jeszcze nie jest nasza mocna strona.

20.01.2017

Dzisiejszy dzień poświęciliśmy na omówieniu zagadnień dotyczących oszczędzania i inwestowania. Dzięki temu na zakupach rozsądniej będziemy wydawać pieniądze, a rodzicom zaproponujemy co zrobić z oszczędnościami wygospodarowanymi w budżecie domowym. Wszystkich zachęcimy do oszczędzania, umieszczając nasze plakaty na korytarzu szkolnym. "Teraz już wiemy jak oszczędzać mamy, lecz inwestycje to wciąż czarna magia,bo funduszy swych nie mamy".  "Dziś reklamujemy oszczędzanie, bo zachęcić wszystkich chcemy do rozsądnego wydawania swych pieniędzy". "Oszczędzaj i spełniaj marzenia". "Jesteś w pracy? samochodzie?, oszczędzanie teraz w modzie"      

Zobacz więcej

"Urodzeni z nas bankowcy"

19.01.2017

Wizyta w banku Pekoa i u lokalnego przedsiębiorcy "Sanitex" (dziękujemy za miłe przyjęcie i upominki) dostarczyła nam tyle wiedzy, iż możemy zakładać własne firmy we współpracy z bankiem. W dzisiejszym dniu zakładaliśmy banki ze świetnymi ofertami, które uwieczniliśmy to na filmikach. Nie mamy większych problemów z zestawieniem pojęć i definicji bankowych. "Przez te cztery dni, nauki każdy się nauczył wiele i o biznesie może opowiedzieć wam drodzy przyjaciele".   "Na własne konto to świetna zabawa i dla nas młodzieży wyjątkowa sprawa".

Zobacz więcej

B jak barter i bank.

18.01.2017

Dzisiaj przez chwilę stworzyliśmy świat bez pieniędzy. Dokonywaliśmy wymiany towar za towar z różnym skutkiem i możemy stwierdzić jednogłośnie, że jednak łatwiej jest        z pieniędzmi zarówno w formie papierowej jak i elektronicznej . Tworzyliśmy mapę skojarzeń (mamy ich wiele) ze słowem BANK, a dokładnie o  jego pracy dowiemy się dzisiaj bo udajemy się do niego z wizytą. 

Zobacz więcej

"Zakładamy nasze małe firmy"

17.01.2017

W dziszejszym dniu powstały u nas firmy: "Klockolandia", "Kappa" i "Skrokodyl", które zajmowały się produkcją zabawek. Dowiedzieliśmy się jak założyć firmę i jak ją prowadzić aby osiągnąć sukces. Wiele emocji dostarczyła nam zabawa w fabrykę książek.  "Chociaż biznes trudna sprawa, ale bardzo jest ciekawa"."Projekt na własne konto uczy nas jak swoje dorosłe życie przeżyć w dobrobycie"."Po przez zabawę uczymy się jak w biznesie wybić się".

Zobacz więcej

Pierwszy dzień projektu "Na własne konto"

16.01.2017

W dzisiejszym dniu rozpoznaliśmy przygodę z "Biznesem". Poznaliśmy podstawowe pojęcia ekonomiczne. Próbowaliśmy własnych sił w kupnie i sprzedaży jabłek, jedni z zyskiem drudzy z niewielką stratą , ale z wielką zabawą. "Łokieć, pięta zjedź pieroga i wbijaj na naszego bloga". "Popyt, podaż na nie straszny, bo nam biznes mamy pomysł własny". 

Zobacz więcej