BLOG /Publiczne Gimnazjum im. Obrońców Ziemi Radzanowskiej w Rogolinie

RSS

Podsumowanie feriowych działań

01.02.2013

  Zakończyliśmy nasze feriowe działania w ramach programu "Na własne konto".Najlepszymi znawcami ekonomii okazali się: Kamil, Kasia i Mateusz. Otrzymali oni grę Monopoly, a wszyscy filmy edukacyjne.Panią wręczyliśmy własnoręcznie wykonane podziękowania - laurki.

Zobacz więcej

Uczymy się oszczędzać!

01.02.2013

Na zajęciach planowaliśmy w grupach budżet rodzinny.Dowiedzieliśmy się ponadto czym różni się rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy od rachunku oszczędnościowego i od lokaty terminowej.Następnie zrobiliśmy biznes plan swojej firmy.

Zobacz więcej

Odwiedziliśmy lokalne firmy!

31.01.2013

Dzisiaj wybraliśmy się z wizytą do lokalnych przedsiębiorców. Odwiedziliśmy firmę Agro-Pol w Radzanowie, która zajmuje się sprzedażą produktów rolniczo-ogrodniczych oraz budowlanych. Na nasze pytania odpowiadał pan Zbigniew Nowacki - właściciel firmy. Dowiedzieliśmy się jak powstała firma Agro-Pol, ile czasu trzeba poświęcić na prowadzenie takiego sklepu oraz jak pogodzić prowadzenie firmy z innymi obowiązkami.Następnie odwiedziliśmy oddział Kredyt Banku w Białobrzegach. Kierownik oddziału opowiedział nam kto i z jakim wykrztałceniem może pracować w banku, ile zarabia placówka w skali roku oraz ile osób z naszego regionu jest klientami tego banku. Ponadto dowiedzieliśmy się jakie są rodzaje kont bankowych oraz poznaliśmy ofertę dla nas.Od firm otrzymaliśmy różne gadżety, natomiast przedsiębiorcom wręczyliśmy podziękowania za poświęcony nam czas i przekazane informacje.  

Zobacz więcej

Handel wymienny, bank... - nauka i zabawa!

30.01.2013

Za nami kolejny dzień działań w projekcie. Pierwszym naszym zadaniem było opisanie w parach, co możemy zrobić, aby zwiększyć szanse realizacji stawianych sobie celów. Później bawiliśmy się w fabrykę książek - nie zabrakło przy tym emocji :) Następnie wykonaliśmy zabawki z różnych materiałów. Dowiedzieliśmy się jak firmy osiągają zysk. Rozmawialiśmy też o tym, co to jest barter - rozpoczęliśmy grę, w której cofnęliśmy się w czasy, gdy nie było jeszcze pieniędzy i prowadzono handel wymienny.   Zapisaliśmy również z czym kojarzy nam się bank. Przedstawiliśmy scenki związane z zakładaniem konta bankowego przez emerytów, kobietę która podjęła pierwszą pracę, 15-letnią dziewczynę oraz pracownika firmy budowlanej.

Zobacz więcej

Zaczynamy!

29.01.2013

Witamy na blogu Publicznego Gimnazjum im. Obrońców Ziemi Radzanowskiej w Rogolinie!Rozpoczęliśmy ferie zimowe, a wraz z nimi zajęcia w ramach programu "Na własne konto". Wiedzę ekonomiczną przekazują nam panie: Edyta Sztyler - szkolny doradca zawodowy oraz Ludwika Tomczyk - studentka Uniwersytetu Warszawskiego. Pierwsze działania...Na początku rozwiązaliśmy test związany z przedsiębiorczością. Bardzo ciekawą zabawą była gra w sprzedawanie i kupowanie jabłek. Dowiedzieliśmy się również co to jest rynek, popyt, podaż, cena, konkurencja i do każdego z tych zagadnień przygotowaliśmy plakat. Ponadto dyskutowaliśmy jakie cechy powinien mieć przedsębiorca oraz zastanawialiśmy się jakie pytania zadalibyśmy osobie prowadzącej firmę.  

Zobacz więcej