BLOG /Publiczne Gimnazjum im.ks.Jana Twardowskiego w Fabiankach

RSS

i tak się trudno rozstać...

03.02.2017

Od rana zaczeliśmy dzień ćwiczeniem. Hasło reklamowe na temat oszczędności. Wygrana grupa wymyśliła: " Oszczędzaj dzień i noc, będziesz miał pieniędzy moc!". Poszło szybko. Baliśmy się wizyty w banku... Na szczęście było super!!! Oglądaliśmy prezentację, dowiedzieliśmy się kilku nowych rzeczy, ale też utrwaliliśmy sobie wiedzę jaką zebraliśmy w trakcie tego tygodnia. Rozwiązywaliśmy test... Bułka z masłem. Były też nagrody, kubki termiczne, notatniki itd. Dostaliśmy nawet słuchawki z logiem banku :) zwiedziliśmy bank, szkoda tylko, że nie weszliśmy do skarbca... Zaskoczyła nas Pani Grażynka, kasjerka. Jak można tak szybko liczyć pieniądze?!?! Ona chyba jest robotem... :) Po powrocie z banku omawialiśmy cały dzień, co nam się najbardziej podobało i co zapamiętaliśmy. Na koniec robiliśmy test, zdziwiliśmy się, ponieważ był to ten sam, który robiliśmy na początku. Jeszcze bardziej zdziwił nas fakt, że okazał się tym razem bardzo łatwy... Akcjonariusz, inflacja, lokata terminowa już nie są nam takie straszne!!! W nagrodę dostaliśmy upominek "powerbanki" !!! Ten tydzień był SUPER! Szkoda, że się już skończył... Teraz przed nami praca konkursowa. To jeszcze nie koniec naszej przygody :)

Zobacz więcej

Niespodzianka wyjaśniona

02.02.2017

Jak zawsze czekał nas dzień pełen atrakcji! Kolejne ćwiczenia i świetna zabawa. Oglądaliśmy filmy i prezentacje na temat Banku Centralnego. Robiliśmy plakat, na którym umieściliśmy jego funkcje i skojarzenia. Było ciężko bo był to dla nas zupełnie nowy temat... Na szczęście już wiemy co i jak z tą emisją pieniądza :) Wyjaśniła się wreszcie niespodzianka jaką przygotowały dla nas Panie. Odwiedziła nas Pani Marta!!! Ma swój własny sklep i opowiadała nam o założeniu i prowadzeniu własnej firmy. Ma bardzo dużo obowiązków, ale mimo to jest bardzo uśmiechniętą i szczęśliwą osobą. Szybko minął z nią czas!!! Może i my kiedyś założymy własne sklepy... Jutro wyjazd do banku!!!

Zobacz więcej

No i wszystko jasne

01.02.2017

Dzisiaj mieliśmy trochę trudny temat, ponieważ mówiliśmy o bankach... Tyle słyszymy o tych lokatach, oprocentowaniach, kontach, kredytach. Po dzisiejszym dniu już wszystko staję się trochę łatwiejsze. Bardzo lubimy prace plastyczne i mogliśmy się znowu wykazać. Skojarzenia dotyczące banku przedstawione w formie plakatu... Dla nas to pestka! Jednak cały czas robimy coś nowego  :) mogliśmy się wykazać jako aktorzy! Scenki w banku były bardzo ciekawe, ale też i zabawne. Na początku musieliśmy zastanowić się o co sami byśmy pytali w banku i co byśmy chcieli uzyskać, nasi koledzy musieli nas przekonać do wyboru swojego banku. Oferty były na prawdę bardzo ciekawe. Jutro spotkanie z przedsiębiorcą... Mamy niespodzianke, bo nie wiemy kto to! Jesteśmy bardzo ciekawi !!! Jednego jesteśmy pewni, na pewno nie będziemy się nudzić :)

Zobacz więcej

Łatwiej zapamiętać przy zabawie :)

31.01.2017

Dzisiejsze zajęcia rozpoczeliśmy od przedstawienia naszych pomysłów na biznes w formie plakatu :) był Bar z zdrową żywnością, Kancelaria adwokacka i Klinika dla zwierząt. Tyle pracy, a my mamy cały czas nowe pomysły... Nieświadomie stworzyliśmy własne loga, hasła reklamowe, dopasowywaliśmy kolory i rodzaje pisma do naszej reklamy. Chyba na prawdę duuuużo wiemy, ale jeszcze o tym nie wiemy :) Teraz na pewno już wiemy o co wreszcie chodzi z tymi umowami... Brutto, netto już różnice nie sprawiają nam problemu!!! Jednak dzisiaj mogliśmy się wyszaleć i troche pokrzyczeć. Rynek jabłek był super!!! A ile się dowiedziliśmy... Zysk, strata, popyt, podaż, cena itd. O ilu rzeczach trzeba pamiętać prowadząc własny interes. Może rozboleć głowa. Ale nie nas ! Dzień też zakończyliśmy plakatami. Musieliśmy przedstawić pojęcia: runku, konkurencji, przedsiębiorcy, popytu, podaży, ceny i ceny równowagi. Po takich zajęciach to nic trudnego :) Jutro są banki... Ciekawe o co chodzi z tymi całymi lokatami...

Zobacz więcej

Pierwszy dzień, a ile już się działo !!!

30.01.2017

Na początku nie byliśmy pewni, czy zajęcia w ferie to dobry pomysł... W końcu mamy wolne, a tu nadal zajęcia w szkole! Jak się okazało to zupełnie inne lekcje! :) Nie chodzi tylko o tematy, ale są różne osoby z różnych klas, co jest ciekawe bo mamy różne pomysły. Oprócz Pani Ewy, którą dobrze znany jest jeszcze Pani Monika, która jej pomaga. Dzisiaj na przykład tworzyliśmy własne zabawki. Każdy z nas szybko wpadł na pomysł co To ma być, trochę goprzej było to dobrze zareklamować i sprzedać... No ale jak mówią Panie jesteśmy pomysłowi i nie ma dla nas rzeczy niemożliwych!!! Wsród tych wszystkich ćwiczeń dzisiaj najbardziej podobała nam się fabryka książek. Każda runda przynosiła nam więcej radości. Z znniecierpliwieniem czekaliśmy co będzie dalej. Nie przypuszczalibyśmy wcześniej ile jest czynnik, które pomagają, albo utrudniają nam prace. Bardzo dobrze zapamiętamy, jak ważne są np. inwestycje... Bo jeden dodatkowy długopis działa cuda :) Nie możemy doczekać się jutra... Ciekawe co będzie się działo?

Zobacz więcej