BLOG /Publiczne Gimnazjum - Zespół Szkół im. Ks. prof. J. Pastuszki w Rzeczniowie

RSS

To już finał I etapu

28.01.2015

Tak szybko mija czas. Nadszedł  piątek i ostatni dzień pierwszego etapu projektu ,,Na własne konto". Zaczęliśmy go od zabawy w FABRYKĘ ZABAWEK .Wykonywaliśmy zabawki  i liczyliśmy koszty produkcji. Kreatywność grup produkujących zabawki byla imponująca. Potem liczyliśmy koszt produkcji i wycenialiśmy zabawkę. Kolejnym zadaniem dla grup było opracowywanie biznesplanu w gospodarstwie domowym. To było wyzwanie dla grup, które mialy do dyspozycji malo pieniędzy. Ta umiejętność przyda się w dorosłym życiu. Po południu nadszedł czas podsumowania. Najwięcej punktów zgromadziła Gosia O. Drugie miejsce zajęła Angelika A.,trzecie Kinga S. Trudno nam było pożegnać się z Panią Patrycją. Miło nam było, że była z nami. Z niecierpliwością czekamy na drugi etap.

Zobacz więcej

OGÓRKOWY BIZNES

22.01.2015

Minął kolejny pracowity dzień w naszym projekcie. Dziś odwiedziliśmy gospodarstwo Państwa Sałków. Zwiedziliśmy dużą szklarnie (2,5 ha ), w której rosną ogórki odmiany Pakto długości ok. 22 cm. i grubości ok. 3 cm. Całą grupą odbyliśmy ciekawą rozmowę na temat celu obranego przez nas w życiu. Według pana Pawła do stworzenia dobrze prosperującego biznesu potrzebny jest dokładny biznesplan i druga osoba, która będzie nam pomagać i wspierać nas w realizowaniu marzeń :) Podsumowując w szklarni dowiedzieliśmy się jak tworzy się własne gospodarstwo. Dzisiejszy wyjazd uważam za udany :D

Zobacz więcej

Super zabawa.

21.01.2015

 Dzisiejszy dzień spędziliśmy w szkole. Pani Patrycja Szewczyk i pani Ewa Węgrzecka poprawadziła wiele ciekawych zajęć. Bawiliśmy się w fabrykę książek a następnie robiliśmy w grupach plan rozbudowy firmy.Następnie poszlismy zjeść pyszny obiad. Po krótkiej przerwie panie zabrały nas do kina żeby obejrzeć krótkie filmiki.

Zobacz więcej

Wycieczka do domu pełnego pieniędzy.

21.01.2015

Dziś byliśmy w banku PKO w Radomiu. Zobaczyliśmy prezentacje na temat nowoczesnych form płatności, a następnie rozwiązaliśmy krótki test dotyczący tego zagadnienia. Po krótkiej przerwie pani oprowadziła nas po banku i pokazała jak w łatwy sposób można korzystać z bankomatu i w jaki sposób dokonywać płatności telefonem. Następnie pani Patrycja Szewczyk i pani Ewa Węgrzecka zabrały nas na pyszny obiad. 

Zobacz więcej

Dobry start.

19.01.2015

Dzisiaj (19.01.2015r.) ropoczęliśmy projekt ekonomiczny ,,Na własne konto". Zajęcia prowadziły Pani Partycja Szewczyk i Pani Ewa Węgrzecka. Podczas zabawy w ,,Rynek jabłek" uczyliśmy się w jaki sposób przeprowadzać transakcje by osiągnąć jak nawiększy zysk. Wszyscy przy tym mieli niezły ubaw. Poznaliśmy nowe pojęcią związane z bankowością i ekonomią. Mieliśmy okazję obejrzeć kilka filmików z tym związanych w ,,Kinie za rogiem" w Rzeczniowie. Przkonaliśmy się, jak ciężkie byłoby życie bez waluty, którą w Polsce jest złoty. Z niecierpliwością czekamy na następny dzień, czyli podróż do banku w Radomiu. :)  

Zobacz więcej