BLOG /Zespół Szkół - Publiczne Gimnazjum nr 2 w Pełczycach

Burza nad Lubianą, czyli burza mózgów i świat należy do nas:)

05-03-2017

Cześć! Witamy po długiej przerwie. Już po feriach i wróciliśmy do szkoły. Największy plus końca ferii to to, że znowu możemy realizować projekt ,,Na własne konto"! Dzisiaj, czyli 02.03.2017r. kontynuowaliśmy zajęcia, tym razem bez Pana Konrada:( - brakuje go nam, ale wierzymy, że jeszcze się zobaczymy;) Zajęcia mieliśmy z naszą panią - panią Agnieszką i było jak zawsze wesoło:) Dziś pani Agnieszka otworzyła nasze umysły, rozbudziła naszą wyobraźnie, pobudziła kreatywność;) Tak pomysłowi jeszcze nie byliśmy, aż sami siebie nie poznawaliśmy, nie wiemy nawet czy pani Agnieszka nas poznała;) Dlaczego nie jesteśmy tacy np. na historii:) Na początku, porozmawialiśmy trochę o biznesie. Następnie odpowiadaliśmy na pytania które miały pobudzić naszą wyobraźnie. Były to pytania typu Co byś zrobił/a gdyby np. świnie zaczęły latać, gdybyś dostał/a prace na Madagaskarze? Czysta abstrakcja i bardzo dużo śmiechu:) Następnie zajęliśmy się ulepszaniem świata:) Poważne, odpowiedzialne zadanie, no ale kto jak nie my;) Podzieliliśmy się na cztery grupy, w których ulepszaliśmy wylosowany przedmiot. Na plakatach pisaliśmy swoje pomysły, powstały autobusy z jaccuzi i robotami-kelnerami, krany z grającą muzyką i podświetlaną wodą, garnek który sam obiera ziemniaki oraz rower z nawigacją, licznikiem kalorii i alkomatem! Przedstawiliśmy swoje plakaty i wszystkim naprawdę bardzo się podobały. Nasza wyobraźnia nie miała granic, było super uwierzyliśmy, że mamy świetne pomysły, że istniejące produkty dzięki naszym pomysłom mogą być jeszcze lepsze. To było niesamowite przeżycie... poczuliśmy się jak konstruktorzy, twórcy, projektanci. Stwierdziliśmy jednogłośnie, że gdybyśmy mieli kasę i inwestorów to nasze produkty zdobyłby rynek światowy:) Kolejne zadanie też było ekstra. Podzieliliśmy się na grupy, tym razem 3 (ale później chłopacy którzy byli często przez nas zwalniani stworzyli kolejną grupę więc były w sumie 4 firmy), no i musieliśmy znów losować przedmiot, ale tym razem musieliśmy go zareklamować i jakoś ciekawie przedstawić. Reklamowaliśmy rower z bambusa, torebkę z klocków lego i kolczyki z betonu. A chłopacy postanowili zareklamować coś własnego czyli samolocik z papieru. Mało twórcze;) no ale cóż od czegoś trzeba zacząć. Spoko chłopaki, nie przejmujcie się następnym razem was nie zwolnimy:) Niesamowite było to, ze po całym zadaniu pani Agnieszka pokazała nam w Internecie, że te produkty naprawdę istnieją i ktoś robi na nich niezły biznes. Nie mogliśmy uwierzyć... Świat ekonomii jest taki zaskakujący... A każdy produkt może znaleźć swojego odbiorcę. Z każdym zadaniem było coraz ciekawiej... Następnie zajęliśmy się identyfikacją naszej gminy, pod względem działalności biznesowych. Ku naszemu zaskoczeniu najwięcej u nas jest firm usługowych a najmniej produkcyjnych i najwięcej firm skupia się w Pełczycach. Po stworzeniu mapy firm w naszej gminie, przyszła pora na nasze pomysły na działalność w naszej okolicy. I udało się:) Coś powstało w naszych głowach... Mamy pomysł, coś czego u nas nie ma i myślimy, że zaskoczymy was:) Dziś było bardzo twórczo i owocnie, to był dobry dzień - dzień umysłów tygrysów biznesu;) Przez ferie brakowało nam tego projektu. Mimo, że wszyscy uczestnicy się znają, bardzo się dzięki tym zajęciom integrujemy i zaprzyjaźniamy. Jak zwykle czekamy na kolejne zajęcia! A będzie się działo...
Ekoblogerki Oliwia&Klaudia

 

 

 « Poprzedni post

Następny post »