BLOG /Zespół Szkół w Tłuchowie - Gimnazjum w Tłuchowie

POMYSŁ + BIZNESPLAN = SUKCES

01-04-2017

Nasze dzisiejsze zajęcia w całości dotyczyły zagadnień związanych z początkami własnej działalności gospodarczej. Dzięki temu mieliśmy okazję poczuć się jak młodzi przedsiębiorcy, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w świecie biznesu. Na początku naszym zadaniem był wybór działań, które można prowadzić w lokalnej społeczności. Wspólnie z grupą stwierdziliśmy, że na terenie naszej gminy jest bardzo duże zapotrzebowanie na siłownię, restaurację bądź bar. Korzystną działalnością, byłaby także letnia szkoła dla dzieci. Dowiedzieliśmy się również, że aby nasza działalność osiągnęła sukces, nie musimy tworzyć zupełnie innej koncepcji, ale możemy wprowadzić modyfikację pomysłu, który już istnieje na rynku.

Kolejne ćwiczenie dotyczyło tworzenia modelu biznesowego przedsięwzięcia działającego w lokalnej społeczności. Między innymi dowiedzieliśmy się, kiedy należy sporządzić biznesplan i w jakich celach się go tworzy. Została nam również przedstawiona definicja biznesplanu oraz najczęstsze błedy popełniane na początku prowadzenia własnej działalności. Okazało się, że nawet najlepszy pomysł na biznes może się nie udać, gdy biznesplan będzie źle skontruowany.

Nasza grupa jest niezwykle kreatywna, dlatego bez większego wysiłku stworzyliśmy niepowtarzalną firmę, na którą istnieje bardzo duże zapotrzebowanie na rynku. Nasza firma łączy usługi związane z ogrodnictwem z opieką nad domowymi pupilami. Stwierdziliśmy, że na terenie naszej gminy znajduje się bardzo duże grono osób, którym trudno jest połączyć karierę zawodową, odwiedzanie bliskich bąź opiekę nad dziećmi z dbaniem o swoje prywatne otoczenie, które tworzy ogród.« Poprzedni post

Następny post »