BLOG /Zespół Szkół w Tłuchowie - Gimnazjum w Tłuchowie

POMYSŁ NA BIZNES?

18-03-2017

Witam was w 2 części naszego projektu! Okazało się, że nasza ekonomiczna przygoda jeszcze się nie zakończyła i mamy nadzieję, że prędko nie nadejdzie jej kres. Spotkaliśmy się w piękny sobotni dzień (18.03.2017.), aby wykonać serię przedsiębiorczych zadań z modułu V - modelu biznesowego.

 

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy ćwiczeniem pod nazwą: "Specjalista ds. ulepszania świata". Ćwiczenie trwało niecałą godzinę, a liczba pomysłów była nieograniczona! Nasza Pani prowadząca zaczęła podchodzić do każdego z nas, zadając nam bardzo abstrakcyjne pytania, oczekując przy tym na kreatywną odpowiedź. Jedno z nich brzmiało: "Co by było gdyby zakazano używania Facebooka w naszym kraju?". Takie pytania efektywnie pobudzały nasze kreatywne myślenie. Zadanie nauczyło nas wykorzystywania twórczego myślenia w procesie tworzenia pomysłów na biznes. 

          

Na wstępie naszego 2 zadania podzieliliśmy się na grupy, a następnie zapoznaliśmy się z nowym zadaniem. Mieliśmy wcielić się w rolę adwokatów reprezentujących swojego klienta, który wpadł na dosyć niecodzienny pomysł i bardzo chce przekonać do niego inwestorów. Gdy przedstawiono nam pomysły na działalność, byliśmy bardzo zaskoczeni! Choć plany z pozoru były niemożliwe do zrealizowania, z zaangażowaniem broniliśmy każde z nich, przedstawiając najbardziej podstawne argumenty. Największe zaskoczenie czekało nas na końcu zabawy, kiedy dowiedzieliśmy się, że wszystkie wymienione wcześniej działalności biznesowe istnieją naprawdę! Dzięki temu uświadomiliśmy sobie, że plan na dobry biznes nie musi być szablonowy.

        

Kolejne ćwiczenie dotyczyło naszej gminy. Sporządziliśmy mapę gminy, a następnie wyznaczaliśmy za pomocą kolorowych karteczek działalności gospodarcze, jakie znajdują się na terenie naszej gminy. Na naszej gminie prowadzonych jest wiele przedsiębiorstw. Wraz z zakończeniem tego zadania stwierdziliśmy, że największe grono działalności gospodarczych w naszej gmninie stanowią firmy handlowe. Natomiast najmniejszą grupę stanowią firmy produkcyjne. Gdy dorośniemy, liczba działalności gospodarczych na terenie Tłuchowa na pewno znacznie się zwiększy!

 « Poprzedni post

Następny post »