BLOG /Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lisewie

RSS

Podziękowanie dla pana Kacpra.

05.02.2017

Podziękowanie Drogi Panie Kacprze!!! Pragniemy Panu podziękować za wspaniałe pięć dni współpracy. Dziękujemy za super atmosferę, która tak ważna jest w pracy, za świetny kontakt z nami, za wszystkie rady nie od parady, za humor, dowcip, za wiedzę oraz cierpliwość. Życzymy Panu wielu sukcesów w życiu zawodowym jak i osobistym. Dziękujemy Uczniowie Gminnego Gimnazjum w Lisewie.

Zobacz więcej

Uroczyste wręczenie certyfikatów!!!

05.02.2017

W piątek, na zakończenie naszego wspaniałego projektu, otrzymaliśmy z rąk Pana Kacpra, studenta ekonomii, certyfikaty potwierdzające udział w projekcie. Gratulacje składał również pan Krzysztof Sobczyk, nauczyciel prowadzący warsztaty.

Zobacz więcej

Rozmowa kwalifikacyjna - czyli nie taki diabeł straszny, jak go malują!!!

03.02.2017

W trakcie wizyty gości odegraliśmy krótkie, improwizowane scenki przedstawiające rozmowę kwalifikacyjną. Komisja rekrutacyjna składała się z pana Jakuba Kochowicza, Krzysztofa Sobczyka i Kacpra Boś. Było trzech kandydatów na następujące stanowiska: specjalista ds. obsługi klienta detalicznego, młodszy specjalista ds. PR, programista komputerowy. Rozmowy były bardzo stresujące, ale mimo wszystko nie poszło nam tak źle. Gratulacje dla odważnych : MOnika Lewandowskiej, Kamila Walczak oraz Grzegorza Płomińskiego.

Zobacz więcej

Goście specjalni!!!

03.02.2017

Niezmiernie miło nam było gościć panią Karolinę Trudnowską- koordynatora projektu: "Na własne Konto" oraz wójta gminy Lisewo - pana Jakuba Kochowicza. Pan wójt przedstawił młodzieży zamierzenia utworzenia na terenie gminy Inkubatora Przedsiebiorczości, który ułatwiałby młodym przedsiębiorcom rozwinięcie skrzydeł w biznesie. Korzystając z okazji pan wójt wręczył pani Korolinie, panu Kacprowi oraz panu Krzysztofowi specjalne niespodzianki.Spotkanie stworzyło możliwość  wymiany zdań uczniów, prowadzących i organizatorów na temat zajęć i samego projektu: "Na Własne Konto".

Zobacz więcej

Profesjonalne CV -klucz do kariery!!!

03.02.2017

W piątek 03.02.2017 miało miejsce nasze ostatnie spotkanie w ramach projektu: ”Na Własne Konto”, ale pewnym jest, że na pewno nie spoczywaliśmy na laurach. Dokończyliśmy nasze plakaty, które w następnej kolejności przedstawiliśmy naszym bardzo ważnym gościom: pani Karolinie Trudnowskiej – koordynatorce projektu ”Na własne Konto” z Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej z Warszawy  i wójtowi gminy Lisewo Jakubowi Kochowiczowi.

Zobacz więcej

Lokalny Biznes - czyli Lisewo serem stoi.

02.02.2017

Na Własne Konto – dzień czwarty W dniu dzisiejszym odbyły się kolejne zajęcia z przedsiębiorczości, podczas których spędziliśmy dużo czasu na świeżym powietrzu, ponieważ wyszliśmy na spacer, by odwiedzić naszych lokalnych przedsiębiorców. Pierwszą firmą którą odwiedziliśmy była Spółdzielnia Mleczarska w Lisewie. Zostaliśmy oprowadzeni przez bardzo miłego przewodnika, który pokazał nam każdy etap produkcji sera żółtego: od dostarczenia mleka od lokalnych rolników do etapu dojrzewania sera. Dowiedzieliśmy się także o różnicach cen, w zależności czy kupujemy je od producenta, czy od pośrednika. Kolejnym punktem w naszym programie była wizyta w przedsiębiorstwie ,,Malbud", o którym opowiedział nam jego właściciel - pan Marek Szpręglewski. Firma ta powstała w 1951 roku, założona przez pana Władysława Szpręglewskiego (ojca  teraźniejszego właściciela). Oprócz prowadzenia sklepu z artykułami malarskimi i budowlanymi, świadczą oni też usługi remontowe, itp. Wykształciło się tam także sporo uczniów - około pięćdziesięciu. Zarówno były jak i obecny właściciel cieszą się dużą ilością odznaczeń. Starszy z nich był oznaczony przez ówczesnego prezydenta RP - Aleksandra Kwaśniewskiego. Podczas tych spotkań poznaliśmy dużo zalet prowadzenia własnego przedsiębiorstwa, ale także wad. Było to dla nas bardzo ważne doświadczenie. Po powrocie do szkoły, na zakończenie pracowaliśmy także nad plakatami, które dotyczyły rynku pracy i tworzenia kreatywnych CV. - relacja…

Zobacz więcej

"Dzień bankowości i wizyta w Banku Pekao S.A."

01.02.2017

Na trzeci dzień z serii naszych spotkań z przedsiębiorczością, przypadła wizyta w Banku Pekao S.A. w Grudziądzu. Nasz wyjazd poprzedziło ćwiczenie mające za zadanie sprawdzić i udoskonalić naszą wiedzę z dziedziny bankowości. Bankowe puzzle były super. Gdy dojechaliśmy na miejsce, od razu odczuliśmy skutki rozwoju technologii, ponieważ w wejściu, w którym stało kiedyś czworo ochroniarzy, stoi przejście złożone z dwóch rodzajów drzwi (zawiasowych oraz rozsuwanych automatycznie, tzw śluza): kiedy jedne są otwarte, nie można otworzyć drugich, co uniemożliwia ucieczkę złodziejom. Później przeszliśmy do mało używanej części budynku, która liczy ponad sto lat, by obejrzeć prezentację o historii bankowości. Idea stworzenia takiej instytucji sięga aż do starożytności i rozwijała się na przestrzeni lat. Duże znaczenie w historii banków miał rozwój technologii: wynalezienie telefonu, komputera... Następnie rozwiązaliśmy quiz sprawdzający naszą wiedzę zdobytą podczas tych zajęć. Trzy pierwsze miejsca zajęli: Angelika Cichecka, Julia Klimczak i Grzegorz Płomiński. Zwiedziliśmy także budynek i poznaliśmy różne stanowiska i ich funkcje. Udało nam się nawet dostać do skarbca! Niestety był pusty. Podczas wizyty dowiedzieliśmy się także wielu przydatnych rzeczy: jak korzystać z bankomatu, jak robić przelewy przez telefon itd. Kto wie, może za rok, znowu tam pojedziemy?

Zobacz więcej

"Od zainteresowań do zawodu"

31.01.2017

Dziś miało miejsce nasze kolejne (drugie) spotkanie z ekonomią, w trakcie którego, tak samo jak poprzednio nauczyliśmy się wielu przydatnych rzeczy, a zarazem poznaliśmy się lepiej. Pierwsze ćwiczenie polegało na przedstawieniu swoich zainteresowań, mocnych i słabych stron, a także planów na przyszłość: najpierw z własnej perspektywy, a potem z perspektywy innych osób. Następnie robiliśmy plakat, na którym mieliśmy scharakteryzować jeden wybrany zawód: podać wymagane umiejętności, cechy osobowości itd. do wykonywania go. Powstały piękne dzieła, które miały przekaz nie tylko słowny, ale także wizualny. Trzecim bardzo ciekawym zadaniem była produkcja książek. Powstały dwa wydawnictwa (,,King" oraz ,,Absolutnie NIE!") rywalizujące ze sobą o to, kto wyda najtańsze książki (najdroższa kosztowała 24zł, a najtańsza 4,75zł - jest różnica, prawda?). Rywalizacja była zacięta, ale wszystko przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze.

Zobacz więcej

"Na Własne Konto" - warsztaty czas zacząć.

30.01.2017

Doczekaliśmy się w końcu pierwszego dnia ferii. Tym razem nie będzie wiało nudą, gdyż grupa uczniów Gminnego Gimnazjum w Lisewie bierze udział w projekcie: "Na własne konto". Z wielkim zainteresowaniem weszliśmy do klasy nr 12.Tu czekali już na nas prowadzący warsztaty:pan Krzysztof Sobczyk oraz pan Kacper Boś. W tym miejscu pan Krzysztof zapoznał nas z programem projektu oraz przedstawił plan pracy na dziś. Zaczęliśmy warsztaty od zapoznania się. Usiedliśmy w kręgu i każdy podawał swoje imię oraz mocną cechę naszego charakteru od pierwszej litery naszego imienia. Następnie na kartkach papierukażdy z nas wypisał swoje imię i od liter imienia tworzył przymiotniki określające charakter osoby przedsiębiorczej. Po krótkiej rozgrzewce na temat cech osoby przedsiębiorczej zabraliśmy się do wykonania plakatu: Osoba przedsiębiorcza. Pracowaliśmy w czterech grupach. Następnie przedstawialiśmy swoje plakaty na forum grupy. Kolejnie wykonaliśmy test na rozpoczęcie projektu. No i przystąpiliśmy do warsztatów: Sprzedaż jabłek.Podzieleni zostalismy na dwie grupy: sprzedawców i kupujących. Wyszliśmy na rynek, no i zaczęło się handlowanie i negocjowanie. Przez chwilę czuliśmy się, jak na prawdziwym targu. W pięciu rundach poznaliśmy co to jest popyt, a co podaż oraz równowaga rynkowa. Po podsumowaniu warsztatów, wyłoniliśmy najlepszych sprzedawców oraz kupujących. Po warsztacie zajęliśmy się wyjaśnieniem takich pojęć ekonomicznych jak:…

Zobacz więcej